Opóźnienie budowy centrum handlowego

Centrum handlowe Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach jednak nie powstanie w 2012 roku. Inwestor poinformował o przesunięciu daty zakończenia inwestycji na rok 2013. Dlaczego?

Winę za opóźnienia ponosi mieszkaniec sąsiedniej działki, który złożył protest do wniosku inwestora o pozwolenie na budowę. Spodziewa się on uciążliwości związanych z budową centrum.

Przedstawiciele spółki BJG, która jest inwestorem przedsięwzięcia, uspokajają, że pomimo incydentu, projekt na pewno zostanie zrealizowany. Jedyną konsekwencją będzie przesunięcie daty otwarcia centrum z listopada tego roku na lato 2013. Inwestor musi bowiem poczekać na uprawomocnienie pozwolenia na budowę.

Prace przy budowie centrum ruszyły we wrześniu 2011 roku a niebawem można spodziewać się wyłonienia generalnego wykonawcy.

CH Stara Kablownia powstaje na terenie, gdzie poprzednio mieściła się czechowicka fabryka kabli. Galeria będzie mieć 14,6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Znajdzie się tu między innymi hipermarket (Tesco). Wśród pozostałych atrakcji zaplanowanych w Starej Kablowni warto wymienić Multikino, kręgielnię i minibrowar. Oczywiście nie zabraknie też salonów odzieżowych znanych marek czy drogerii. Swoje lokale wynajęły też sieci Jysk (wyposażenie domu) oraz Media Expert (RTV/AGD).